Sunday, 16 June 2019
УПЦ Київський Патріархат
   
Text Size

Патріарх Філарет вважає, що Десятинна церква має бути відновлена

 

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет виступає за відновлення Десятинної церкви, але у законний спосіб.

Про це він заявив у коментарі кореспондентові УКРІНФОРМу.

"Я вважаю, що Десятинна церква має бути відновлена, бо це перша церква, побудована після прийняття християнства. Але все повинно відбуватися законним чином", - сказав патріарх Філарет.

Коментуючи події, що розгортаються навколо цієї пам'ятки, він зауважив, що "атаки" здійснює не так УПЦ Московського патріархату, "тому що я знаю, що митрополит Володимир там не бере такої участі", як екстремістські сили всередині УПЦ МП, "які не мають нічого спільного з церквою, а виконують політичні завдання". "Оскільки це спрямовано проти України, проти української культури і Української церкви, то ми проти таких дій", - наголосив предстоятель УПЦ КП.

Стосовно того, за яким проектом відновлювати Десятинну церкву, він послався на приклад церкви Богородиці Пирогощі у Києві. За словами патріарха Філарета, у ті часи всі храми будувалися у давньоруському стилі, який поєднувався з візантійським, "тому архітектори знають, якою приблизно вона (Десятинна церква - ред.) могла бути".

Предстоятель УПЦ КП не підтримує ідеї обмежитися лише музеєфікацією фундаментів Десятинної церкви. "Ми проти збереження тільки фундаментів. Ми за те, щоб і фундаменти зберегти, і мати на цьому місці церкву", - підкреслив він.

За словами патріарха Філарета, подібні ідеї також висловлювалися, коли обговорювали проекти відновлення Михайлівського Золотоверхого монастиря. Однак його відбудували повністю, і це, на переконання предстоятеля УПЦ КП, тепер приносить набагато більше користі як для відродження духовності України, так і для нашої культури.

"Так само і Десятинна церква: фундаменти повинні бути збережені, але на них повинна стояти та церква, яку побудував великий князь Володимир. Ми віримо, що прийде час, коли храм буде повністю відновлено", - підсумував патріарх Філарет.

Як повідомлялося, у лютому цього року було оголошено бліц-конкурс на визначення кращої містобудівної, культурної, архітектурної та мистецької концепції консервації та сучасної музеєфікації автентичних залишків церкви Богородиці (Десятинної). До участі у конкурсі долучилося 10 професійних творчих колективів. Журі конкурсу на засіданні 17 травня не визначило переможця: після кількаденних дискусій воно обрало два абсолютно різних проекти: один проект передбачає будівництво великого храму у візантійському стилі, другий - тільки музеєфікацію фундаментів. Фактично ситуація, принаймні на якийсь час, зайшла в глухий кут.

Довідка. Десятинна церква (церква Пресвятої Богородиці) - перша кам'яна церква Київської Русі. Споруджена давньоруськими і візантійськими майстрами в 979-996 роках за часів князя Володимира Великого Святославовича. На її будівництво та утримання виділялася десята частина княжих доходів - десятина, звідси й назва храму. Являла собою хрестово-купольний шестистовпний храм. На початку ХІ століття її оточили з трьох боків галереями. Церкву прикрашали мозаїка, фрески та різьблені мармурові плити.

Надія Юрченко

 

Церква.info
за матеріалами УКРІНФОРМ

Наш банер

Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату

Statistics

bigmir)net TOP 100

UKRHOSTING.com

Subscribe

Enter your email address:

Пошук

Соціальні мережі

facebookTwitteryoutube

МОЛИТВА

Патріарше розпорядження про молитву за Україну

Останні новини

У Дніпропетровській єпархії відкрито Call-center (Відео)
This publication is available only in Ukrainian or in Ukrainian and Russian19...

Пастирський візит у Львівську психіатричну лікарню
This publication is available only in Ukrainian or in Ukrainian and Russian16...

В Оратові освятили автомобіль для потреб армії
This publication is available only in Ukrainian or in Ukrainian and RussianНастоятель...

У Дніпропетровську відспівали 16-ох загиблих воїнів
This publication is available only in Ukrainian or in Ukrainian and Russian19...

Чергова допомога воїнам АТО від Дніпропетровської єпархії
This publication is available only in Ukrainian or in Ukrainian and Russian13...