Τετάρτη, 19 Ιούνιος 2019
УПЦ Київський Патріархат
   
Text Size

«Паска» напередодні Воскресіння Христового в Австралії. Перший акт об’єднання Української Православної Церкви, що відбувся у місті Сідней в Австралії.

15 березня 2015 року, на третю неділю Великого посту, в церкві Св. Сави з Калімноса, що знаходиться у місті Сідней в Австралії, Патріарший екзарх Української Православної Церкви Київського Патріархату в Греції, преосвященний єпископ Херсонеський та Азовського півострова Хризостом з благословення Святійшого Предстоятеля Української Православної Церкви, Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, здійснив хіротонію читця Вадима Коренюка у сан диякона у супроводі протоієрея Патріаршого екзархату о. Сотіріоса, вікарія церкви о. Сави Пізанія та українського священика о. Михайла (V.Rev FrMichail Byk).

Подія висвячення читця Вадима Коренюка у сан диякона є первістком об?єднання Української Православної Церкви, оскільки вона відбувається на прохання членів Української православної громади Австралії, яка відноситься до Православної Церкви Української Діаспори, що належить до Вселенського Патріархату.

Церковний очільник вищезгаданих українських громад Православної Церкви Української Діаспори в Австралії о. Евстафій (V. Rev. Fr Evstafii Doroch) висловив бажання до об’єднання, і звернувся до Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси–України Філарета і Святого Синоду Київського Патріархату з офіційним проханням здійснити рукопокладення.

Всі храми Православної церкви української діаспори Вселенського Патріархату в області Сідней 15 березня 2015 року були зачинені, а сотні віруючих на чолі з головами громад та членами їхніх рад взяли участь в урочистій Божественній літургії в храмі Святого Сави з Калімносу в австралійському Сіднеї, яку відправив Патріарший екзарх Української Православної Церкви Київського Патріархату в Греції, преосвященний єпископ Херсонеський та Азовського півострова Хризостом у супроводі священиків Екзархату.

День 15 березня 2015 року став визначною датою в історії Української Православної Церкви, днем єднання українського народу під покровом Єдиної, Незалежної, Автокефальної Української Православної Церкви на чолі з Предстоятелем Патріархом Київським і всієї Руси–України Філаретом. З цього приводу цей день був святково відзначений сотнями православних віруючих Австралії, що взяли участь у Святому причасті під кінець урочистого богослужіння.

Після служби Божої всі присутні мали можливість долучитися до багатої трапези, що була підготовлена грецькою громадою Сіднею на честь наших православних українських братів. Святкування пройшло в атмосфері теплій та урочистій, прославляючи Бога, бо як єдине тіло та частиці Святої у Христі церкви відзначили і відчули єдність Православної Української Церкви, приймаючи та поділяючи послання Святого Воскресіння Христового!!!

Після закінчення урочистої Святої Літургії, що відбулася у храмі Святого Сави з Калімноса в місті Сідней Австралії, яку відправив Патріарший Екзарх Української Православної Церкви Київського Патріархату в Греції, Високопреосвященний Єпископ Херсонеський та Азовського півострова Хризостомос і тим самим здійснив перший крок до об’єднання Української Православної Церкви, висвятив всечесного Вадима Коренюка у перший сан святості - Диякона, а також здійснив спеціальний ритуал нагородження відповідального протоієрея Православної Церкви української діаспори в Австралії Вселенського патріархату, о. Євстафія (V. Rev. Fr Evstafii Doroch) , який виявив богоугодне бажання, не тільки власне, але й тисяч православних українців Австралії, і тим самим став духовним отцем об’єднання Православної Церкви української діаспори під егідою Київської Патріархату, а також за його енергійні дії та зусилля, що докладає з метою негайного визнання та повернення Церкви в лоно Вселенського Патріархату, через надання Українській Православній Церкві Київського Патріархату Автокефалії.


Церква.info
за матеріалами Екзархії в Греції

 

Наш банер

Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату

Статистика

bigmir)net TOP 100

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки:

Пошук

Соціальні мережі

facebookTwitteryoutube

МОЛИТВА

Патріарше розпорядження про молитву за Україну

Останні новини

У Дніпропетровській єпархії відкрито Call-center (Відео)
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.19 березня 2015 року в медіацентрі «ДНЕПР ПОСТ» відбулася...

Пастирський візит у Львівську психіатричну лікарню
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.16 березня 2015 року з благословення очільника ЛьвівськоСокальської єпархії...

В Оратові освятили автомобіль для потреб армії
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.Настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці смт. Оратів протоієрей Андрій...

На Вінничині поховали воїна батальйону «Миротворець» Катрича В’ячеслава
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.17 березня в храмі святителя Миколая Чудотворця міста Калинівки...

У Дніпропетровську відспівали 16-ох загиблих воїнів
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.19 березня 2015 року на Краснопільському кладовищі м. Дніпропетровська...

Владика Юліан зустрівся із викладачами та студентами Коломийського педагогічного коледжу
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.19 березня 2015 року в актовій залі Коломийського педагогічного...

Чергова допомога воїнам АТО від Дніпропетровської єпархії
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.13 березня 2015 року у п’ятницю з благословення керуючого...

Студенти КПБА відвідали літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.Істинна краса завжди прихована від нас для того щоб...

У Тернополі відбулося відкриття виставки "Ікона в українській родині"
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.17 березня 2015 року у виставковій залі Тернопільського  національного...

На Рівненщині ще одна громада УПЦ МП приєдналася до УПЦ Київського Патріархату
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.12 лютого 2015 року у селі Мильча Дубенського району...