Κυριακή, 16 Ιούνιος 2019
УПЦ Київський Патріархат
   
Text Size

Журнали засідання Священного Синоду 13 грудня 2014 р.

ЖУРНАЛ № 31

ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

від 13 грудня 2014 року під головуванням
Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про стан взаємовідносин з Українською Православною Церквою (Московського Патріархату).

ДОВІДКА:

Незважаючи на прийняте у лютому цього року рішення Синоду УПЦ МП про ведення діалогу з Київським Патріархатом та створення для цього відповідної комісії – діяльність цієї комісії фактично не відбувається і діалог офіційно не був розпочатий через позицію керівництва УПЦ МП, яке не бажає проведення діалогу.

13 листопада 2014 р. в м. Рівному архієреями Київського Патріархату, УПЦ МП і УАПЦ було підписано Меморандум про єдину Україну і єдину Українську Помісну Православну Церкву. В ньому православні ієрархи відзначають, що:

«1. Всі православні церкви Рівненської області визнають і моляться за цілісну і єдину державу – Україну.

2. Всі православні церкви Рівненської області виступають за створення єдиної Української Помісної Православної Церкви.

3. Всі православні церкви Рівненської області засуджують дії Росії як агресора та інших держав щодо захоплення території України та посягання та цілісність і державний суверенітет України.

4. Всі православні церкви Рівненської області засуджують розпалювання міжрелігійної ворожнечі і захоплення православних храмів однієї конфесії іншою.

5. Всі православні церкви Рівненської області не заперечують релігійне волевиявлення жителів Рівненщини щодо конфесійної належності згідно із Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Виходячи з вищевикладеного, сторони домовилися про створення робочої групи, до складу якої будуть делеговані представники всіх сторін-підписантів для врегулювання спірних ситуацій і взаєморозуміння та для створення підґрунтя для створення єдиної Помісної Православної Церкви в Україні.»

19 листопада 2014 р. під тиском Московської Патріархії та керівництва Київської Митрополії Московського Патріархату ієрархи УПЦ МП митрополити Варфоломій та Анатолій відкликали свої підписи під Меморандумом.

Також нове керівництво УПЦ (Московського Патріархату) не приділяє належної уваги розслідуванню численних випадків участі власного духовенства у діяльності про-кремлівських сепаратистів та терористів, надання їм публічної підтримки та благословення.

Так, зокрема, не було надано належної оцінки провокаційним антиукраїнським проповідям єпископа Банченського Лонгіна (Жар), факту надання благословення митрополитом Іоанікієм (Кобзєвим) лідеру терористів так званої Луганської республіки Плотніцькому під час його «інаугурації», численним фактам освячення і благословення військ, техніки та знамен терористів. Навпаки, з благословення керівництва УПЦ (МП) високі церковні нагороди отримали відомі своєю підтримкою сепаратизму священики Димитрій Сидор із Закарпаття (другий хрест з прикрасами) та Олександр Авдюгін з Луганщини (орден Нестора Літописця).

Обурені бездіяльністю нового керівництва УПЦ (МП) у подоланні існуючого церковного розділення, відсутністю засудження з боку керівництва УПЦ (МП) російської військової агресії проти України, численними фактами підтримки з боку духовенства УПЦ (МП), особливо на Донбасі, сепаратистів та терористів, на що керівництво УПЦ (МП) не реагує належним чином, окремі парафії УПЦ (МП), число яких зростає, у відповідності до Закону України та власних статутів приймають рішення про перехід під омофор УПЦ Київського Патріархату. Такі рішення керівництво УПЦ (МП) безпідставно оголошує «захопленням», звинувачуючи Київський Патріархат у нібито провокуванні міжконфесійної ворожнечі.

УХВАЛИЛИ:

1. Констатувати, що через категоричне небажання нового керівництва УПЦ (МП) розпочати діалог з Київським Патріархатом про подолання церковного розділення та утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви – такий офіційний діалог досі не розпочався. Зазначити, що Київський Патріархат відкритий і готовий до діалогу та очікує відповідних кроків з боку УПЦ (МП).

2. Відзначити як позитивну подію, підписання православними ієрархами Рівненської області Меморандуму про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву. Викладені в ньому думки та запропоновані механізми взаємодії служать прикладом того, що за наявності доброї волі та при відсутності тиску з боку московського керівництва православні ієрархи можуть проводити плідний діалог.

Висловити жаль з приводу того, що під тиском керівництва митрополити Варфоломій та Анатолій відкликали свої підписи під Меморандумом. Відкинути як надумані, звинувачення у тому, що причиною відкликання підписів були нібито факти «захоплення» парафій УПЦ (МП) на Рівненщині. У самому Меморандумі визначений механізм розв’язання конфліктних ситуацій через спільну робочу групу, яку представники УПЦ (МП) навіть не спробували створити.  

3. Вважати такою, що провокує ворожнечу та протистояння в українському суспільстві, позицію нового керівництва УПЦ (МП), яке досі офіційно не засудило російську агресію проти України, неналежним чином реагує на факти підтримки з боку представників духовенства УПЦ (МП) антиукраїнської діяльності.

4. Відзначити, що Київський Патріархат послідовно виступає проти застосування насильства чи захоплення храмів.  Зміна парафіями УПЦ (МП) своєї юрисдикції відбувається у відповідності до законодавства України та статутів парафій, а тому звинувачення на адресу Київського Патріархату у нібито «захопленні храмів» є безпідставними.    

ЖУРНАЛ № 32

МАЛИ МІРКУВАННЯ:

Про відзначення у 2015 р. ювілеїв 1000-ліття упокоєння святого рівноапостольного великого князя Київського Володимира, Хрестителя Руси-України, та мученицької кончини святих страстотерпців благовірних князів Бориса і Гліба, а також 900-ліття перенесення їхніх святих мощей.

ДОВІДКА:

У 2015 р. виповнюється 1000 років від часу упокоєння святого рівноапостольного великого князя Київського Володимира, Хрестителя Руси-України (15 липня ст.ст.), а також від часу мученицької кончини синів Володимирових, святих страстотерпців благовірного князя Бориса, у святому Хрещенні Романа (24 липня ст.ст.), і благовірного князя Гліба, у святому Хрещенні Давида (5 вересня ст.ст.). Наступного року виповнюється 900 років від часу перенесення святих мощей страстотерпців благовірних князів Бориса і Гліба (2 травня ст.ст. 1115 р.).     
 
УХВАЛИЛИ:

1. З нагоди ювілеїв 1000-ліття упокоєння святого рівноапостольного великого князя Київського Володимира, Хрестителя Руси-України, мученицької кончини святих страстотерпців благовірних князів Бориса і Гліба та 900-ліття перенесення їхніх святих мощей провести у 2015 р. загальноцерковні урочисті заходи, зокрема:

– 13 травня 2015 р. провести на базі Київської православної богословської академії історико-богословську науково-практичну конференцію, присвячену ювілейним датам;

– 15 травня 2015 р., в день 900-ліття перенесення святих мощей страстотерпців благовірних князів Бориса і Гліба, провести у Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва урочисте богослужіння;

– 27-28 липня 2015 р. присвятити ювілею традиційне щорічне відзначення свята Хрещення Руси-України і Хресний хід до пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру в м. Києві.

2. Звернутися до Президента і Уряду України з проханням провести у 2015 р. державні заходи, присвячені ювілеям видатних постатей вітчизняної історії.

3. Враховуючи надзвичайне духовне та історичне значення збудованого рівноапостольним князем Володимиром Десятинного храму в м. Києві, а також що цей храм у 1240 р. під час нашестя орди Батия був останнім рубежем оборони Києва і під його уламками загинули захисники столиці – виступити з ініціативою відродження історичної Десятинної церкви як Храму-пам’ятника всім борцям за свободу, єдність і незалежність Руси-України, в тому числі Героям Небесної Сотні та захисникам України і мирним жителям, загиблим цього року від нашестя чужинців на Донбасі.

4. Для підготовки та проведення у 2015 р. ювілейних урочистостей створити Організаційний комітет у складі:

– преосвященний Епіфаній, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, Патріарший намісник, ректор КПБА – голова комітету;

– преосвященний Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський, голова Інституту церковної історії;

– преосвященний Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький, голова УЗЦЗ;

– преосвященний Євстратій, архієпископ Чернігівський і Ніжинський, голова Інформаційного управління;

– преосвященний Агапіт, єпископ Вишгородський, керуючий справами Київської Патріархії;

– протоієрей Олександр Трофимлюк, перший проректор КПБА;

– протоієрей Віталій Клос, завідувач кафедри церковної історії КПБА;

– Преловська Ірина Миколаївна, професор КПБА.
Доручити голові Організаційного комітету залучати до його роботи богословів, науковців, фахівців, державних та громадських діячів (за згодою).        

ЖУРНАЛ № 33

МАЛИ МІРКУВАННЯ:

Про відзначення у 2015 р. ювілею 400-ліття заснування Києво-Могилянської академії – першого вищого православного богословського навчального закладу в Україні.

ДОВІДКА:

У 2015 р. виповнюється 400 років від часу заснування Київської Братської школи (1615 р.), яка з ініціативи святителя Петра Могили після реформування і об’єднання з Лаврською школою перетворилася на Колегіум, а згодом отримала статус Академії. В пам’ять про надзвичайний особистий внесок святителя Петра Могили у формування та розвиток Академії склалася традиція її іменування Могилянською.               

УХВАЛИЛИ:

1. З нагоди 400-ліття заснування Києво-Могилянської академії провести в 2015 р. на базі Київської православної богословської академії ювілейні заходи:

– 9 жовтня 2015 р. провести урочистий Акт,

– в листопаді 2015 р. присвятити ювілею щорічну конференцію «Православ’я в Україні».

Підготовку та проведення заходів покласти на Київську православну богословську академію, доручивши преосвященному Епіфанію, митрополиту Переяслав-Хмельницькому і Білоцерківському, Патріаршому наміснику, ректору КПБА, в міру потреби залучати до цієї роботи духовних та світських осіб.    

2. Відзначаючи доленосне значення Києво-Могилянської академії в історії України, звернутися до Президента і Уряду України з проханням провести у 2015 р. загальнодержавні заходи, присвячені ювілею її 400-ліття, із залученням до їхньої підготовки та проведення церковних діячів.  

3. Враховуючи, що Київська православна богословська академія Української Православної Церкви Київського Патріархату є спадкоємцем традицій богословської школи Києво-Могилянської академії та з нагоди ювілею, – присвоїти КПБА ім’я святителя Петра Могили, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси.   

ЖУРНАЛ № 34

СЛУХАЛИ:

Повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про стан справ у Запорізькій єпархії.
        
УХВАЛИЛИ:

1. У зв’язку з тривалою, понад п’ять років, хворобою, яка на постійно не дозволяє належно виконувати архіпастирські обов’язки, а також враховуючи виявлений факт приватизації приміщення єпархіального управління на близького родича, що є грубим порушенням канонів, Статуту Церкви та архієрейської присяги, преосвященного Григорія, архієпископа Запорізького і Мелітопольського, за станом здоров’я звільнити від управління Запорізькою єпархією та почислити на спокій.

2. Місцем проживання і служіння преосвященного архієпископа Григорія (Качана) визначити один з монастирів м. Києва.

3. Зобов’язати керуючого Запорізькою єпархією та Єпархіальне управління Запорізької єпархії забезпечити достатнє довічне утримання преосвященного архієпископа Григорія (Качана).  

ЖУРНАЛ № 35

МАЛИ МІРКУВАННЯ:

Про заміщення вакантної Запорізькій єпархії.

УХВАЛИЛИ:

Призначити єпископом Запорізьким і Мелітопольським, керуючим Запорізькою єпархією, ігумена Фотія (Давиденка), насельника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва, клірика Київської єпархії – після його архієрейської хіротонії.

Наречення і хіротонію ігумена Фотія (Давиденка) на єпископа Запорізького і Мелітопольського здійснити в м. Києві.

ЖУРНАЛ № 36

СЛУХАЛИ:

Прохання преосвященного Михаїла, єпископа Вінницького і Брацлавського, про внесення змін до Статуту Вінницької єпархії та реєстрації його у новій редакції – у зв’язку зі зміною юридичної адреси Вінницької єпархії.

УХВАЛИЛИ:

Затвердити зміни до статуту Вінницької єпархії, зазначивши в ньому нову юридичну адресу єпархії – проїзд Станіславського 7А, м. Вінниця.
Подати статут Вінницької єпархії у новій редакції на реєстрацію у відповідних державних органах.

ЖУРНАЛ № 37

СЛУХАЛИ:

Прохання преосвященного Іларіона, архієпископа Рівненського і Острозького, про внесення змін до статуту Свято-Миколаївського жіночого монастиря м. Дубна Рівненської єпархії та реєстрації його у новій редакції – у зв’язку з перетворенням його у чоловічий монастир.

УХВАЛИЛИ:

Затвердити зміни до статуту Свято-Миколаївського жіночого монастиря м. Дубна Рівненської єпархії та зареєструвати його у новій редакції як статут Свято-Миколаївського чоловічого монастиря м. Дубна Рівненської єпархії.
Подати статут Свято-Миколаївського чоловічого монастиря м. Дубна Рівненської єпархії у новій редакції на реєстрацію у відповідних державних органах.

ЖУРНАЛ № 38

СЛУХАЛИ:

Прохання преосвященного Іларіона, архієпископа Рівненського і Острозького, про затвердження ієромонаха Меркурія (Бікіри) намісником Свято-Миколаївського чоловічого монастиря м. Дубна Рівненської єпархії та возведення його у сан ігумена за посадою.

УХВАЛИЛИ:

Затвердити ієромонаха Меркурія (Бікіру) намісником Свято-Миколаївського чоловічого монастиря м. Дубна Рівненської єпархії та благословити його возведення у сан ігумена за посадою..

ЖУРНАЛ № 39

СЛУХАЛИ:

Пропозицію Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про призначення тимчасових членів Священного Синоду на 2015 рік.

УХВАЛИЛИ:

Призначити тимчасовими членами Священного Синоду на 2015 рік преосвященних:

1. Клімента, архієпископа Сімферопольського і Кримського;

2. Якова, архієпископа Дрогобицького і Самбірського;

3. Марка, єпископа Одеського і Балтського.

 

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ

МИТРОПОЛИТ ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕПІФАНІЙ

МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ ДИМИТРІЙ

МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ ІОАСАФ

МИТРОПОЛИТ ЧЕРКАСЬКИЙ І ЧИГИРИНСЬКИЙ ІОАН

АРХІЄПИСКОП ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСЬКИЙ СЕРГІЙ

АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ІЛАРІОН

АРХІЄПИСКОП ЧЕРНІГІВСЬКИЙ І НІЖИНСЬКИЙ ЄВСТРАТІЙ

МИТРОПОЛИТ ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І БУКОВИНСЬКИЙ ДАНИЛО

ЄПИСКОП ВІННИЦЬКИЙ І БРАЦЛАВСЬКИЙ МИХАЇЛ

ЄПИСКОП ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ І КРИВОРІЗЬКИЙ СИМЕОН

Наш банер

Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату

Статистика

bigmir)net TOP 100

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки:

Пошук

Соціальні мережі

facebookTwitteryoutube

МОЛИТВА

Патріарше розпорядження про молитву за Україну

Останні новини

У Дніпропетровській єпархії відкрито Call-center (Відео)
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.19 березня 2015 року в медіацентрі «ДНЕПР ПОСТ» відбулася...

Пастирський візит у Львівську психіатричну лікарню
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.16 березня 2015 року з благословення очільника ЛьвівськоСокальської єпархії...

В Оратові освятили автомобіль для потреб армії
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.Настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці смт. Оратів протоієрей Андрій...

На Вінничині поховали воїна батальйону «Миротворець» Катрича В’ячеслава
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.17 березня в храмі святителя Миколая Чудотворця міста Калинівки...

У Дніпропетровську відспівали 16-ох загиблих воїнів
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.19 березня 2015 року на Краснопільському кладовищі м. Дніпропетровська...

Владика Юліан зустрівся із викладачами та студентами Коломийського педагогічного коледжу
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.19 березня 2015 року в актовій залі Коломийського педагогічного...

Чергова допомога воїнам АТО від Дніпропетровської єпархії
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.13 березня 2015 року у п’ятницю з благословення керуючого...

Студенти КПБА відвідали літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.Істинна краса завжди прихована від нас для того щоб...

У Тернополі відбулося відкриття виставки "Ікона в українській родині"
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.17 березня 2015 року у виставковій залі Тернопільського  національного...

На Рівненщині ще одна громада УПЦ МП приєдналася до УПЦ Київського Патріархату
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταφράσεις.12 лютого 2015 року у селі Мильча Дубенського району...