Wednesday, 19 June 2019
УПЦ Київський Патріархат
   
Text Size

Першими зупинки міжконфесійної гуманітарної місії стали Велика Новоселівка та Вугледар

Декілька днів тому священики різних конфесій відправились на Схід, у Донецьку область з соціально-гуманітарною місією. За 10 днів вони подолають 10 міст зони АТО та передадуть допомогу дитбудинкам, а також займатимуться активізацією громадського сектору та спілкуватимуться з представниками різних органів влади та самоврядування. Ініціатором акції став Відділ соціального служіння УПЦ Київського Патріархату разом з партнерами від Лютеранської церкви. Пропонуємо до вашої уваги розповідь одного з учасників, священика Олександра Медвєдєва про перші дні мандрівки, коли вони відвідали міста Велика Новоселівка та Вугледар:
Яким чином події в семистах кілометрах від Києва можуть вплинути на початок автопробігу? Найбільш прямим. Машина, на якій планували виїхати в зону АТО, повинна була спочатку звідти приїхати. Не приїхала. Точніше прибула, але з величезним запізненням, вирвавшись з-під обстрілу, з розбитою ходовою частиною. Здається, там взагалі не залишилося нічого цілого. Все в тріщинках, подряпинах і тримається, як кажуть, на чесному слові. Ніхто не рахував, скільки разів цей старенький фольксваген побував поблизу самого пекла. Спасибі братам з Німецької Євангелічної Лютеранської Церкви України. На рівні вищого церковного керівництва було прийнято швидке рішення і ми таки виїхали на іншій машині.

Коли люди вперше їдуть в зону АТО, я завжди попереджаю, що їдемо ми, м’яко кажучи, в складне місце. Але, наскільки тут цікаво, водії, починають розуміти задовго до того, як потраплять ближче до передової. Хтось сказав геніальну фразу, яка стала летючою: “у нас в країні не дороги, а напрямки”. Проте їдемо, пробираємося між вибоїн. На нас чекають у Великій Новоселівці. Районний центр з населенням приблизно 11 тисяч в 60-ти кілометрах від лінії фронту. Ми веземо медикаменти.

Довго спілкуємося з головним лікарем та її заступником. Люди закохані в свою землю і селище. Спокійні, діловиті. З подивом виявляємо, що в п’ятиповерховій будівлі лікарні працює ліфт. Розпитуємо медиків про життя-буття. Вони охоче розповідають, пригощають чаєм. Але нам пора їхати. Передаємо медикаменти і вперед! Далі за планом військова частина. Потрібно передати нашим воїнам дитячі малюнки, листівки печиво.

Під’їжджаємо до КПП. Нас тут чекають і пропускають без проблем. В старій будівлі чи то школи, чи то пансіонату живуть наші військові. Навколо техніка, ящики від снарядів. Командир – міцний мужик розповідає, що тут в тилу спокійно, але називає і навіть показує на карті місця, куди нам дійсно варто поїхати. Залишаємо бійцям пироги, пряники, листівки і їдемо далі. Попереду Вугледар. Місто в степу.

Вугледар незвичайне місто (прошу не плутати з Вуглегорському) в сорока кілометрах від Донецька. Воно було побудоване в 60-70-х роках минулого століття з однією єдиною метою – забезпечити житлом шахтарів. То був час бурхливого будівництва шахт на Донбасі. П’яти-дев’яти поверхові будинки стоять прямо в степу. У міській раді на нас чекають. Міський голова відкладає справи і ми довго спілкуємося. Тут зараз дві проблеми: біженці і відсутність води (канал Сіверський Донець-Донбас контролюють сепаратисти). Спілкуємося, плануємо спільні проекти на майбутнє. І зовсім вже позитивно звучить пропозиція міського голови виділити землю під будівництво храму.

Нагадаємо, що акція з відправки нашої місії відбулась 13 лютого на Михайлівській площі.


Церква.info
за матеріалами прес-служби Відділу соціального служіння та благодійності

 

Наш банер

Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату

Statistics

bigmir)net TOP 100

UKRHOSTING.com

Subscribe

Enter your email address:

Пошук

Соціальні мережі

facebookTwitteryoutube

МОЛИТВА

Патріарше розпорядження про молитву за Україну

Останні новини

У Дніпропетровській єпархії відкрито Call-center (Відео)
This publication is available only in Ukrainian or in Ukrainian and Russian19...

Пастирський візит у Львівську психіатричну лікарню
This publication is available only in Ukrainian or in Ukrainian and Russian16...

В Оратові освятили автомобіль для потреб армії
This publication is available only in Ukrainian or in Ukrainian and RussianНастоятель...

У Дніпропетровську відспівали 16-ох загиблих воїнів
This publication is available only in Ukrainian or in Ukrainian and Russian19...

Чергова допомога воїнам АТО від Дніпропетровської єпархії
This publication is available only in Ukrainian or in Ukrainian and Russian13...